ip kamera canlı yayın, dvr canlı yayın, canlı yayın sistemleri, Otel - Neler-yapariz

0212 651 66 64

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTIbandANASAYFA » 3G-CANLI-YAYIN-SISTEMI

3G Canlı Yayın Sistemi

Öncelikle geniş banda sahip hızlı bir internet sağlayıcınızın olması gerekiyor.  
Normal web siteleri sadece yazılardan ve resimlerden oluşan statik web siteleridir. Statik web sitelerinde sitenin toplam büyüklüğü bu siteyi ziyaret eden aylık kullanıcı sayısı ile çarpıldığında sitenin aylık veri akışını buluruz. Bu tip sitelerde sitenin toplam büyüklüğü sabit olduğu için genelde veri akışı ahmin edilebilir düzeydedir. 

Oysa canlı video yayını yapan ve bir sitenin yayın akışışını ve toplam veri miktarını belirlemek çok zordur. Video yayınları büyük hacimli veri akışına sebep olur. Örnek olarak 800 kbitlik bir yayın saniyede  100 kbyte bir yayın akışı demektir. 

1 saatlik bir yayın 360 Mbyte bir akışa tekabül eder. Bu yayını 1000 kişinin seyrettiğini düşünürsek saatlik yayın akışı 360 Gbyte demektir ki bu çok yüksek bir miktardır.   Aynı zmanda sitedei anlık trafikte bir başka önemli konudur. Aynı anda 1000 kişinin seyrettiği bir videonun anlık trafik miktarı  800 Kbit * 1000 kişi = 800000 kbit = 800 Mbittir.   anlık olarak 800 Mbtlik bir server  çok pahallı bir yatırım gerektirir.  Normal web sitelerinin barındırıldığı serverler bir çok sitenin bir arada barındırıldığı serverlerdir.  

Bu  statik serverlerin anlık trafik limiti 100 Mbit civarındadır.  Yani yukarıdaki örnekte gibi bir yayın yapsanız ve o serverdesadece sizin yayınınız barındırılsa canli yayınınızı ancak 125 kişi aynı anda seyredebilir. Dolayısıyla tek başınıza bir canlı yapmak için öncelikle çok pahalı bir server yatırımı yapmanız gerekecektir. Video yayıncılığı konusunda yeterli bilginiz oldğunu varsaydığımızda 3G canlı yayın cihazlarına sahip olmanız gerekecektir. yazının başında da belirtildiği gibi bu cihazların fiyatları 10000 Eurodan başlayıp 30000 Euroya kadar varmaktadır. 
Bu durumda karşımıza ya bu yatırım maliyetlerine katlanmak ya da bu hizmeti hiç bir bilgi ve yatırıma gerek kalmadan kiralamak seçeneği karşımıza çıkmaktadır.  
Medya Canlı İletişim 3g canlı yayın  konusunda gerekli tüm yaırımları yaparak kullanıcılarına çok ucuz canli yaın yapma fırsatı vermektedir.  Hiç bir yatırıma ve bilgiye sahip olmadan dilediğiniz yerden dilediiniz kadar 3G canli yayın yapma fırsatı elde deceksiniz.  

Gerekli iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. porno izle

BAşTüRK BILIşIM

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2015 © Baştürk Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır.                   desi alarm